Znaki

Posted: Sierpień 14, 2013 in Projekt: muzyka

Nie jestem przesadnie religijny. Właściwie to jestem przesadnie niereligijny. Mariusz Szczygieł napisał książkę o Czechach zatytułowaną „Zrób sobie raj”, w której znalazłem anegdotę o prawdziwych ateistach. Bardzo mi się ona podoba i chyba w jakiś sposób mnie opisuje. Nie pamiętam dokładnie, ale szło to mniej więcej tak: podobno w Czechach 95% ludzi uznaje się za ateistów, ale prawdziwych ateistów jest w Czechach tylko około 5% – bo tylko tylu Czechów wie, w jakiego Boga nie wierzy.

Okładka „Zrób sobie raj”

Z drugiej strony, zostałem wychowany w kulturze chrześcijańskiej i tego nie zmienię. Czasami więc staję się religijny, w dość zaskakujących momentach. Dzisiaj próbowałem robić tłumaczenie instrukcji obsługi – zajęcie dla podratowania budżetu. Niestety, edytor tekstu wiesza się i nie pozwala pracować. Uznaję to za znak. Siła Wyższa mówi – NIE RÓB TEGO.

wiesza

Umówiłem się na próbę. Wprawdzie wieczorem miała być plenerowa impreza z graniem na żywo, ale kolejny Znak od Siły Wyższej odczytuję z termometru (14 stopni). Wieje i pada. Prorokuję: zdaje się, że nic z tego nie będzie.

Chyba muszę wymyślić jakiś plan B na dzisiaj. Zobaczymy co się stanie, jak dotrę na próbę…

Reklamy
Komentarze
  1. A.Fiona.Z. pisze:

    Jak to co…nagracie świetną nową piosenkę, to się stanie. Albo wszystko wybuchnie 😉
    A poważnie – mówiłam Ci ostatnio o przeznaczeniu..pamiętasz? O tym, jak przecinały się drogi nasze, moje i K.. od kilkunastu lat żyliśmy obok siebie, na wyciągnięcie ręki. Co chwila wyskakują nowe kwiatki w tym stylu. Przeznaczenie, los, przesądy, znaki.. wszystko to prawda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s